Strona główna » Zespoły » Znaroku

ZNAROKU

Kierownik zespołu: Elżbieta Nietubyć

Zespół powstał w 2000 r. ; składa się obecnie z 16 osób.

Zespół wykonuje lokalne pieśni obrzędowe i okolicznościowe. Do tej pory występował głównie na terenie Suwalszczyzny (m.in. na Suwalskich Jarmarkach Folkloru). W 2011 roku zespół reprezentował Przerośl na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. Śpiewaczka Janina Chmielewska z zespołu „Znaroku” z 9 letnią wnuczką Anią Chmielewską (z zespołu Przeroślaczki) z Rakówka wystąpiły w kategorii Mistrz – Uczeń. Solistki wspólnie wyśpiewały I miejsce i zdobyły dwie główne nagrody.

Zespół ZNAROKU po raz kolejny w Kazimierzu!!!

25-28 czerwca 2015 roku  zespół ZNAROKU na 49 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym Nad Wisłą zajął II miejsce w kategorii „Folklor – kontynuacja”. Zespół zaśpiewał piosenki: „Plon niesiem plon”; „A tam u bora”; „A kole młyna”

Nasi w Kazimierzu

Dokumentacja udziału naszych zespołów w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą – największym festiwalu kultury etnograficznej w Polsce.

 

Na Festiwalu 2011 roku Przerośl reprezentowała p. Janina Chmielewska z 9 letnią wnuczką Anią Chmielewską z Rakówka w kategorii Nauczyciel – Uczeń.

Miło nam donieść, że solistki wspólnie wyśpiewały I miejsce i zdobyły dwie główne nagrody.

 

Pani Janina śpiewa w zespole ZNAROKU, działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Przerośli, a Ania w dziecięcym zespole PRZEROŚLACZKI, który funkcjonuje przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Przerośli.

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki wystąpił jako instytucja patronująca.

 

Warto dodać, że PRZEROŚLACZKI w przeszłości, w roku 2006 i 2010 były laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą wraz ze śpiewaczką ZNAROKU p. Eugenią Zaśkiewicz w kategorii Nauczyciel – uczeń. Natomiast P. Eugenia Zaśkiewicz w roku 2007 była laureatką Festiwalu w kategorii solistek – śpiewaczek.

Pani Janina Chmielewska – laureatką II Nagrody 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w dniu 21-24 czerwca 2018r.